تلویزیون چند اینچی بخرم؟ انتخاب بهترین سایز صفحه نمایش

تلویزیون چند اینچی بخرم؟

انتخاب بهترین سایز صفحه نمایش برلی اتاق نشیمنتان به دو فاکتور بسیار مهم و اساسی نیاز دارد. بودجه ای که به خرید تلویزیون اختصاص خواهید داد و اندازه ی اتاق. البته فاکتوری که نقش تصمیم گیرنده ی نهایی را ایفا می کنند مطمئنا بوجه ی شما خواهد بود اما خرید یک تلویزیون بزرگ برای اتاقی کوچک فقط هدر دادن پول و بودجه ی مورد نظر است.

لازم به ذکر است که فاصله ای که با تلویزیون جهت تماشای برنامه های آن حفظ می نمایید نیز در انتخاب سایز تلویزیون مهم است.

محاسبه سایز تلویزیون با توجه به فاصله ی نشستن

بیشتر تلویزیون های امروزی از پنل 4K بهره برده و جزئیات بیشتری از تصاویر را به نمایش می گذارند. این تلویزیون ها پیکسل های ریزتری داشته و در نتیجه اگر در فاصله ی نزدیکتری به آنها نیز بنشینید متوجه پیکسل ها نخواهید شد و کماکان از تماشای تصاویر دلخواهتان لذت خواهید برد.

راهنمای انتخاب سایز صفحه نمایش

هر چند که انتخاب اینکه می خواهید بر روی یک صفحه نمایش بزرگتر به تماشا بپردازید یا نه به خودتان بستگی دارد اما فرمول ساده ای وجود دارد که شما را در انتخاب سایز مناسب با توجه به فاصله تان از تلویزیون نیاری می نماید.

فاصله از تلویزیون ( به سانتیمتر ) / 2 = اندازه ی صفحه نمایش

به عنوان مثال اگر فاصله ی محل نشستن شما از تلویزیون 3 متر است. یعنی 300 سانتیمتر

300 / 5 = 60

سایز صفحه نمایش تلویزیونتان بهتر است که 60 اینچ باشد. حال با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید می توانید تصمیم بگیرید که یک تلویزیون 55 اینچ بخرید یا 65 اینچ

اما توجه به نکات زیر در انتخاب سایز بسیار مهم است:

  • فرض کنید که یک مسابقه ی بزرگ قرار است که امشب از تلویزیون پخش شود. تمام اعضای خانواده دور هم جمع شدند و می خواهید دسته جمعی به تماشای آن بپردازید. مطمئنا لذت تماشای مسابقه دلخواهتان همراه با عزازان و دوستانتان با تلویزیون های بزرگ تر بسیار بیشتر است بنابراین اگر خانواده ی پرجعیتی هستید و به چنین مراسم هایی علاقه دارید. بهتر سایز صفحه نمایشتان از 49 اینچ کمتر نباشد.
  • اگر حتی در فاصله ی تقریبا 2 متری از تلویزیون می نشینید، تلویزیون 50 اینچ مناسب است البته لازم به ذکر است که بهتر است با این شرایط و انتخاب این سایز تلویزیونی که قصد خرید آنرا دارید دارای صفحه نمایش 4K باشد.
  • در نظر داشته باشید که بسته به این که قصد نصب تلویزیون بر روی دیوار  را دارید و یا می خواهید آنرا بر روی میز قرار دهید می توانید سایز های مختلفی را انتخاب نمایید. به این صورت که اگر تلویزیونتان بر روی دیوار نصب باشد، فضای آزاد بیشتری در اتاق نشیمنتان خواهید داشت و در نتیجه سایز های بزرگتری را می توانید خریداری نمایید.

قیمت با توجه به برند

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، آنچه که تصمیم نهایی را در رابطه با سایز صفحه نمایش تلویزیون می گیرد. قیمت آن و بودجه ای است که شما در اختیار دارید. اما برند تلویزیون و همچنین مدل آن و امکاناتی که برای آن تعبیه شده است، نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. به عنوان مثال اگر حتما می خواهید یک تلویزیون 65 اینچ خریداری نمایید اما بودجه ی زیادی نیز در اختیار ندارید. بهتر است به سراغ برند های سطح پایین تر و یا مدل های کم امکانات تر بروید.

اینفوگرافیک راهنمای انتخاب سایز تلویزیون

اینفوگرافیک راهنمای انتخاب سایز صفحه نمایش

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.