یخچال 30 فوت یا 34 فوت؟ – مقایسه یخچال سامسونگ مدل RH57 با RH77

مقایسه دو یخچال RH77 و RH57

می توان گفت محبوب ترین مدل های ساخته شده توسط کمپانی سامسونگ در کلاس ساید بای ساید، یخچال های RH57 و RH77 می باشند.این دو یخچال به ترتیب با ظرفیت های 30 و 34 فوت قیمت مناسب تری نسبت به مدل های هم سطح خود داشته و به نسبت امکانات بسیار مناسبی را نیز در اختیار کاربران می گذارند.

شاید در نگاهی کلی به مشخصات و حتی ظاهر یخچال، متوجه تفاوتی میان آنها به غیر از ابعاد و ظرفیت  نشوید، اما با کمی دقت و بررسی ریزبینانه تر، مطمئنا تفاوت های موجود در آنها را خواهید یافت، با ما همراه باشید تا در ادامه با تفاوت های این دو محصول بهتر آشنا شوید.

مقایسه ی یخچال Rh57 با یخچال Rh77

ظرفیت

اصلی ترین و مهمترین تفاوت یخچال های RH57 و RH77 در ظرفیت آنهاست، اگر قصد خرید یخچالی با بالاترین ظرفیت را دارید، انتخاب شما از بین این دو یخچال مطمئنا یخچال RH77 خواهد بود، اما اگر چنین ظرفیت بالایی را لازم نداشته و یا مکان مناسب برای آنرا ندارید، RH57 را انتخاب می نمایید. لازم به ذکر است که بیشتر بودن ظرفیت یخچال RH77 تاثیری در پهنا و ارتفاع یخچال نداشته و فقط عمق بیشتری نسبت به یخچال RH57 دارد.

صفحه نمایش و آبریز

جدای از ظرفیت این دو مدل همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، تفاوت هایی در ظاهر و مشخصات آنها نیز می توان یافت، که از جمله آنها، تفاوت در آبریز و صفحه نمایش آنها می باشد، به این صورت که رنگ پس زمینه ی صفحه نمایش در یخچال سامسونگ مدل RH77، نقره ای بوده و همرنگ بدنه می باشد، اما در مدل RH57، رنگ پس زمینه ی صفحه نمایش مشکی می باشد. لازم به ذکر است که نور چراغ ها و کلید های صفحه نمایش  هر دو مدل آبی فیروزه ای است.

دیگر تفاوتی که از این دو مدل در قسمت آبریز و یخریز می توان یافت اهرم های دریافت آب و یخ می باشد، به این صورت که در یخچال مدل RH77 این اهرم ها جدا بوده به عبارتی به وسیله ی یکی از آنها می توانید آب و به وسیله ی دیگری یخ دریافت نمایید، ولی در مدل RH57 اهرم هر دو قسمت یکی بوده و به وسیله ی کلید های تعبیه شده بر روی صفحه نمایش می توانید مشخص کنید که به آب احتیاج دارید یا یخ.

توجه داشته باشید که تعداد دو کلید به جهت انتخاب نوع یخ بر روی صفحه نمایش یخچال RH77 موجود می باشد، در حالی که این دو کلید در RH57 به جهت انتخاب آب و یا یخ می باشد.

اینفوگرافیک مقایسه دو یخچال RH57 و RH77

درب بار

تفاوت دیگر و آخرین تفاوتی که در بین این دو مدل یخچال وجود دارد، درب بار آنها البته از قسمت داخل می باشد، به این صورت که یخچال RH77 بر روی قسمت داخلی درب بار دارای یک پنل فلزی تمام قد در تمام سطح درب به نام پنل Metal Cooling یا سرمایش فلزی می باشد که باعث سرد شدن سریعتر و سرد ماندن برای مدت زمان بیشتر(  در صورت قطعی برق ) فضای داخل یخچال می شود، اما قسمت داخلی درب بار یخچال RH57 فاقد این صفحه ی فلزی بوده و فقط از جنس پلاستیک طراحی شده است.

جدول مشخصات RH77 و RH57

یخچال Rh77یخچال Rh57
ظرفیت به فوت3430
پهنا91.291.2
ارتفاع177.4177.4
عمق89.672.1
مصرف انرژیA+A+
ظرفیت به لیتر – خالص768 574
نوع کمپرسوراینورتر دیجیتال اینورتر دیجیتال
فیلتر بهداشتیDeodorize Deodorize
درب بار وبترینیدارددارد
تعداد قفسه های یخچال4 – بدون قفسه ی بطری 4 – بدون قفسه ی بطری
تعداد کشو های یخچال22
تعداد قفسه های فریزر44
تعداد کشو های فریزر22
تعداد قفسه های درب فریزر33
تعداد قفسه های درب یخچال65
قفسه ی مخصوص بطریداردندارد
آبریز اتوماتیکدارد دارد
یخریز اتوماتیک دارد دارد
سیستم All Aroud Cooling دارد دارد
پنل Metal Cooling دارد ندارد
محل یخسازنصب بر روی درب نصب بر روی درب
نوع دستگیرهپاکتی پاکتی
گاز مبردR600aR600a

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.