لوگو فروشگاه

تشخیص اصل از بدل

در این صفحه قصد ارائه ی توضیحاتی در رابطه با تشخیص اصالت کالاها و همچنین معرفی محصولاتی را داریم که بیشتر در معرض جعل و بدل شدن قرار دارند.

گران شدن کالاهای خارجی و همچنین پایین آمدن قدرت خرید مردم را می توان اصلی ترین دلیل ورود کالاهای بدل و مارک گذاری شده به بازار کالا ها و لوازم خانگی دانست، قیمت پایین این محصولات نسبت به کالاهای اصلی، افرادی که به دنبال پرداخت مبلغی کمتر حتی ناچیز، نسبت به قیمت اصلی محصول هستند را وسوسه کرده و در دام خود می اندازد.

و اما راه های تشخیص لوازم خانگی اصل از بدل چیست؟

بیشتر کالاهای بدل، محصولاتی هستند مشابه با محصول اصلی که توسط سازندگانی دیگر با کیفیتی پایین تر ساخته می شوند.

افراد سودجو نیز با سوء استفاده از اعتماد مردم، این محصولات را که اغلب از برند هایی با کیفیت پایین و گاها ایرانی می باشند، با برند هایی همچون بوش، ال جی، سامسونگ و … برچسب گذاری کرده و با قیمتی پایین تر نسبت به قیمت اصلی محصول به مردم می فروشند.

اصلی ترین و راحت ترین راه تشخیص اصالت محصولی که قصد خرید آن را دارید، جستجو و وارد کردن مدل محصول در موتور های جستجو و مشاهده ی تصاویر آن بر روی وبسایت های معتبر و یا وبسایت برند تولید کننده می باشد.

تمامی محصولات چه اصل، چه بدل دارای برچسبی حاوی کد محصول، شماره سریال ، شرکت سازنده و مشخصاتی کلی از محصول می باشند که بر روی بدنه ی آنها چسبانده شده است.

بازار رقابتی که حال حاضر در بین فروشگاه های اینترنتی به وجود آمده است قیمت کالاها را کنترل نموده و در حدی یکسان حفظ می نماید بنابراین این اجازه به فروشندگان داده نمی شود که کالایی را گران فروخته و هزینه ای اضافه تر از هزینه ی اصلی محصول را دریافت نمایند. به همین دلیل در صورت مشاهده ی قیمتی بسیار پایین تر نسبت به وبسایت های دیگر، بهتر است از اصالت محصول به صورت کامل مطمئن شده سپس اقدام به خرید نمایید.

برخی از محصولات بدل دارای برچسب با کد محصولات اصلی مشابه می باشند و برخی دیگر نیز دارای برچسب هایی با کد های ساختگی و مدل هایی که وجود خارجی ندارند می باشند.

راهنمای تصویری تشخیص محصولات اصل از بدل از روی وبسایت مرجع

هر حک شدنی نشان از اصالت نیست

بدل فروشان و افرادی که مشغول به مارک گذاری محصولات هستند برای نشان دادن اصالت دروغینی که برای محصولات خود تعریف نموده اند از راه ها های گوناگونی استفاده می نمایند. یکی از این راه ها که حقیقتا به وسیله ی آن افراد بسیاری را نیز به سمت خود کشانده اند. حک کردن نام شرکت و یا شعارهایی بر روی موتور و یا قسمت هایی از بدنه ی محصول می باشد. لازم به ذکر است که حک کردن به وسیله ی دستگاه هایی انجام می شود که شاید هزینه ی خرید آن با سود فروش یکی از این محصولات بدل تامین گردد.

توجه داشته باشید که اغلب محصولات اصلی هیچ گونه حک شدگی بر روی موتور و یا قطعات و قسمت های مختلف دیگر نداشته و حک شدن نشان از اصالت محصولات نیست.

ظرفشویی بوش اصلی با مشخصات حک شده

ظرفشویی ال جی اصلی با مشخصات برچسبی ( حک نشده )

به عنوان مثال تصاویر بالا، برچسب هایی از دو محصول می باشند. ( برچسب حک شده مربوط به ظرفشویی بوش و برچسب کاغذی متعلق به ظرفشویی ال جی ) هر دو محصول اصلی هستند. ( با سرچ کردن کد هر کدام از آنها در موتور های جستجو، متوجه این موضوع خواهید شد ) اما ظرفشویی ال جی فاقد هرگونه حک شدگی بر روی موتور، بدنه و … می باشد، این در حالیست که کمپانی بوش از حک کردن مشخصات به جای برچسب کاغذی در ظرفشویی های خود استفاده نموده است.

در زیر نیز تصویری را مشاهده می نمایید. که مربوط به محصولی بی نام و نشان می باشد. که بدل فروشان با حک کردن برند ال جی و یک سری مشخصات الکی و بی خود آنرا به یک محصول بدل ال جی تبدیل نموده اند.

تحلیل هایی در رابطه با تصویر زیر:

  • اگر به این تصویر دقت نمایید، متوجه خواهید شد که در قسمتی که به گفته ی بدل فروشان نام ال جی حک شده است، خط و خش هایی مشاهده می گردد. کدام کمپانی به خاطر یک حک کردن محصولات خود را پر از خط و خش می نماید؟
  • با دقت در نوشته های روی عکس زیر. جمله ی “Invernted For Life” را مشاهده خواهید کرد. این عبارت شعار بوش می باشد. آیا امکان دارد که کمپانی ال جی از شعر برند بوش بر روی محصولات خود استفاده نماید؟
  • تصویرحک شده ی ظرفشویی بوش بالا را که اصلی می باشد مشاهده فرمایید. کد محصول را نیز به همراه آن خواهید دید. در حالی که در تصویر حک شده ی زیر. هیچ کد محصولی مشاهده نمیگردد. این در حالیست که کد هر محصول همچون شناسه ی آن بوده و باید در کنار سایر مشخصات ان قرار گیرد.

قسمت داخلی حک شده ی دیگ یک لباسشویی تقلبی و بدل

نمونه هایی از لوازم خانگی بدل

لباسشویی ال جی مدل j6 اصلی

لباسشویی ال جی اصلی

لباسشویی تبدیل شده از ایوولی به ال جی

لباسشویی ال جی تقلبی

لباسشویی ایوولی تبدیلی به ال جی

لباسشویی ایوولی

به صورت کلی بدل فروشان علاقه ی بسیاری به برچسب زدن دارند!

گاهی مشاهده می شود که حتی برچسب تکنولوژی برندی را به محصولاتی دیگر از برند هایی که اصلا چنین تکنولوژی در محصولاتشان یافت نمی شود می چسبانند. به عنوان مثال: لباسشویی بالا بدل شده ی لباسشویی ال جی مدل J6 از کمپانی پر آوازه ی ال جی می باشد که با برچسب هایی بسیار و البته نه چندان با کیفیت از تکنولوژی هایی دروغین برچسب گذاری شده است. لباسشویی بدل شده در اصل ساخته شده توسط برند ارزان قیمت و تازه تاسیس ایوولی می باشد که در چین تولید می گردند.

در رابطه با لباسشویی تقلبی موجود در تصویر بالا نکات زیر حائز اهمیت می باشند.

  • کمپانی ال جی را شاید 99% از افراد ایران شناخته و یکی از محصولات این کمپانی را استفاده کرده و یا حتی دیده باشند. کیفیت محصولات این کمپانی را نه تنها در کارایی و طول عمر بلکه در ساخت و حتی برچسب ها و کارتون محصول نیز می توان دید.
  • اصولا بدل فروشان به دنبال کسب سودی هرچه بیشتر از محصولات بدل خود می باشند. به همین دلیل این افراد از برچسب هایی بسیار بی کیفیت و ارزان قیمت نیز استفاده می کنند تا با کمترین هزینه محصولات بی کیفیت را بدل کرده و به خیال خود به شکل محصولات اصلی در آورند.
  • این افراد حتی شناخت کافی از محصولی که قصد فروش آن را دارند نداشته و مشخصاتی اضافه تر بر مشخصات اصلی محصول را برای آن تعریف می نمایند.

با توجه به نکات بالا دریافت کد دقیق محصولی که قصد خریداری آن را دارید از فروشنده، ضروری و واجب می باشد. پس از دریافت کد همانطور که در بالا نیز به صورت کامل توضیح داده شد. کد را جستجو کرده و مشخصات کامل آن را مطالعه نموده و با مشخصات موجود بر روی محصول مطابقت نمایید.

توجه داشته باشید که فروشگاه های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک مراجعی معتبر جهت مطالعه ی مشخصات دقیق محصولات و مشاهده ی تصاویر آنها می باشند.

لباسشویی ساخت برند ایوولی که به ال جی تبدیل می گردد

لباسشویی ال جی تقلبی

لباسشویی ال جی تقلبی

لباسشویی ایوولی

لباسشویی ایوولی

لباسشویی ساخت برند یونیوا که به بوش تبدیل می گردد

لباسشویی بوش تقلبی

لباسشویی بوش تقلبی

لباسشویی یونیوا

لباسشویی یونیوا

یخچال ساخت برند یونیوا که به ال جی تبدیل می گردد

یخچال ال جی تقلبی

یخچال ال جی تقلبی

یخچال یونیوا

یخچال یونیوا

یخچال های ساخت برند یونیوا یخچال هایی هستد که به دلیل مصرف بالای انرژی ( C )، کمتر در ایران به فروش می رسند. از این رو بدل فروشان این یخچال را وارد کرده و با برچسب های انرژی پرطرفدار همچون A++ و A+++ و با برند ال جی به فروش می رسانند.

یخچال ساخت برند یونیوا که به بوش تبدیل می گردد

یخچال بوش مدل 90AI20

یخچال بوش اصلی

یخچال بوش تقلبی

یخچال بوش تقلبی

یخچال یونیوا

یخچال یونیوا

این یخچال نیز توسط برند یونیوا ساخته شده است که به دلیل شباهت بسیار زیاد به یخچال بوش مدل 90AI20 و یخچال بوش مدل 90AW204 به این مدل تبدیل می گردد. این یخچال نیز دارای برچسب مصرف انرژی C می باشد که با برچسب های کم مصرف تر به فروش می رسد.

ظرفشویی ساخت برند یونیوا و GERMANY که به بوش تبدیل می گردد

ظرفشویی بوش تقلبی

ظرفشویی بوش تقلبی

ظرفشویی جرمنی خام

ظرفشویی جرمنی خام

ظرفشویی بوش تقلبی

ظرفشویی بوش تقلبی

ظرفشویی یونیوا خام

ظرفشویی یونیوا خام

دو ظرفشویی مشابه هم، با مارک های مختلف!

ظرفشویی های خام بالا که یکی از آنها از برند یونیوا و دیگری نیز از برند Germany می باشد. کاملا مشابه هم بوده و هیچ تفاوتی با هم ندارند، به دلیل شباهتی اندک با برخی از محصولات بوش، به این برند آلمانی تبدیل می گردند.

لازم به ذکر است که بر روی قفسه های داخلی ظرفشویی Germany نام برند یعنی کلمه ی “Germany” حک است و بدل فروشان از کلمه ی حک شده سوء استفاده کرده و با فروش این ظرفشویی با نام بوش ساخت کشور germany ( آلمان ) سودی چند برابر قیمت اصلی محصول را به جیب خود می زنند.

ظرفشویی ساخت برند INVERTER که به بوش و ال جی تبدیل می گردد

ظرفشویی بوش تقلبی

ظرفشویی بوش تقلبی

ظرفشویی بوش تقلبی

ظرفشویی ال جی تقلبی

ظرفشویی اینورتر خام

ظرفشویی INVERTER خام

ظرفشویی اینورتر خام

ظرفشویی INVERTER خام

ظرفشویی خام بالا ساخته شده توسط برند بی نشان INVERTER می باشد، که جعل فروشان هم به بوش و هم به ال جی تبدیل می نمایند. و دلیل آن هم چیزی نیست جز ظاهر آراسته اما بی کاربرد آن.

لازم به ذکر است که به دلیل پرکاربرد بودن واژه ی ” INVERTER ” این افراد حتی نام برند را نیز از ظرفشویی پاک نکرده و از آن به عنوان مقاصد تجاری و تبلیغاتی استفاده می نمایند.

ظرفشویی ساخت برند MEDIA که به بوش تبدیل می گردد

ظرفشویی بوش تقلبی

ظرفشویی بوش تقلبی

ظرفشویی بوش تقلبی

ظرفشویی بوش تقلبی

ظرفشویی خام میدیا

ظرفشویی MEDIA خام

ظرفشویی میدیا خام

ظرفشویی MEDIA خام

ظرفشویی ساخت برند MEDIA که به ال جی تبدیل می گردد

ظرفشویی ال جی تقلبی

ظرفشویی ال جی تقلبی

ظرفشویی میدیا خام

ظرفشویی MEDIA خام

ظرفشویی ساخت برند EVVOLI که به ال جی و سامسونگ تبدیل می گردد

ظرفشویی ال جی تقلبی

ظرفشویی ال جی تقلبی

ظرفشویی ال جی تقلبی

ظرفشویی ال جی تقلبی

ظرفشویی تقلبی سامسونگ

ظرفشویی تقلبی سامسونگ

ظرفشویی ایوولی خام

ظرفشویی EVVOLI خام

ظرفشویی ایوولی خام

ظرفشویی EVVOLI خام

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شده است، برند ایوولی تازه تاسیس بوده و فعلا محبوبیت چندانی را کسب نکرده است، به همین دلیل و نیز به دلیل کیفیت پایین و در نتیجه قیمت پایین تر نسبت به محصولاتی از برند های ال جی و بوش، محصولات این برند چینی با این برند های با کیفیت برچسب گذاری شده و با قیمتی بسیار بیشتر نسبت به قیمت واقعی محصول خام فروخته می شود.

اگر دقت داشته باشید بر روی لباسشویی که از این برند به برند ال جی تبدیل گشته است، مشخصاتی الکی با دستگاه هایی که قیمت چندانی ندارند، حک شده است، پس:

هر حک شدنی نشان از اصالت نیست

ظرفشویی ساخت برند میدیا که به ال جی تبدیل می گردد

ظرفشویی ال جی تقلبی

ظرفشویی ال جی تقلبی

ظرفشویی ال جی بدل

ظرفشویی ال جی تقلبی

ظرفشویی میدیا خام

ظرفشویی میدیا خام

لباسشویی ساخت برند UNEVA که به بوش تبدیل می گردد

لباسشویی بوش تقلبی

لباسشویی بوش تقلبی

لباسشویی یونیوا خام

لباسشویی بوش تقلبی

دو عدد لباسشویی یونیوا خام

لباسشویی UNEVA خام

لباسشویی یونیوا خام

لباسشویی UNEVA خام

لباسشویی ساخت برند EVVOLI که به بوش  و ال جی تبدیل می گردد

لباسشویی ال جی تقلبی

لباسشویی ال جی تقلبی

لباسشویی بوش خام

لباسشویی بوش تقلبی

لباسشویی ایوولی خام

لباسشویی ایوولی خام

لباسشویی ایوولی خام

لباسشویی ایوولی خام

یکی از لباسشویی های زیبا اما نه چندان با کیفیت ایوولی که با قیمتی بسیار مناسب ( در حدود 4 الی 5 میلیون تومان ) می توان آن را خریداری نمود، به دلیل همین زیبایی فریبنده بدل فروشان، برچسب برند هایی همچون ال جی و بوش را بر روی آن چسبانده و با قیمت لباسشویی های با کیفیت و رده بالای این دو برند معروف و با کیفیت به فروش می رسانند.

ظرفشویی ساخت برند UNEVA که به بوش  و سامسونگ تبدیل می گردد

ظرفشویی سامسونگ تقلبی

ظرفشویی یونیوا سفید که ابتدا به رنگ مشکی تبدیل شده و سپس به برند سامسونگ

ظرفشویی بوش تقلبی

ظرفشویی یونیوا سفید که ابتدا به رنگ مشکی تبدیل شده و سپس به برند بوش

ظرفشویی سامسونگ بدل

ظرفشویی یونیوا نقره که به سامسونگ تبدیل شده است

ظرفشویی یونیوا خام

ظرفشویی یونیوا خام در رنگ نقره

ظرفشویی یونیوا خام

ظرفشویی یونیوا خام در رنگ سفید

اصولا یکی از راه های شناخت بدل فروشان به این صورت می باشد که شما هر کالا و برندی را از آنها درخواست نمایید، موجود دارند.

تصاویری که در بالا مشاهده می فرمایید همگی به یک برند بی کیفیت از لوازم خانگی یعنی یونیوا باز می گردند. که در تصویر سوم به یک ظرفشویی سامسونگ با رنگ اصلی مدل خام تبدیل شده است. اما در تصاویر دیگر شاهد رنگی می باشیم که تولید کنندگان برند یونیوا نیز چنین رنگی را در محصولات خود استفاده نکرده اند. اما جعل فروشان رنگ سفید برند یونیوا را ابتدا به مشکی تبدیل کرده و سپس در صورتی که مشتری از آنها جنسی با رنگ مشکی بخواهد، این محصولات را با برندی که فروخته اند، برچسب گذاری نموده و به مشتریان بی اطلاع تحویل می دهند.

خریداران نیز غافل از این موضوع که هیچ ظرفشویی سامسونگی را با رنگ مشکی نمی توان یافت، فیلم هایی از تشکر و تقدیر خود را برای این بدل فروشان خدا نشناس ارسال نموده و رضایت خود را از خریدشان نشان می دهند.

ظرفشویی ساخت برند جنرال هاوس که به ال جی تبدیل می گردد

ظرفشویی بدل ال جی

ظرفشویی برند جنرال هاوس که به ال جی تبدیل شده است

ظرفشویی جنرال هاوس خام

ظرفشویی خام جنرال هاوس

ظرفشویی برند جنرال

ظرفشویی خام جنرال هاوس

با مشاهده ی این تصاویر مطمئنا به این نتیجه رسیده اید که ظرفشویی که با نام ال جی در تصویر بالا می بینید، بدل شده از برند جنرال هاوس میباشد. همچنین باید متوجه وجود برچسب حک شده ی روی آن و همراه با تصاویر نیز شده باaید.

با این اوصاف و همچنین با وجود چنین تصاویری به این نتیجه می رسیم که این حک شدگی الکی بوده و توسط دستگاه هایی که بدل فروشان از آن استفاده می نمایند. ایجاد شده است. ایرادات این حک شدگی را می توانید با مراجعه به قسمت هر حک شدنی نشان از اصالت نیست در همین صفحه مطالعه فرمایید.

ظرفشویی ساخت برند یونیوا که به بوش تبدیل می گردد

ظرفشویی تقلبی بوش

ظرفشویی برند یونیوا که به بوش تبدیل شده است

ظرفشویی خام یونیوا

لباسشویی خام یونیوا

ظرفشویی خام یونیوا

لباسشویی خام یونیوا

ظرفشویی خام یونیوا

ظرفشویی ساخت برند ایرانی اسنوا که به ال جی تبدیل می گردد

ظرفشویی بدل ال جی

ظرفشویی برند اسنوا که به ال جی تبدیل شده است

ظرفشویی خام اسنوا

ظرفشویی خام اسنوا

ظرفشویی خام اسنوا

ظرفشویی خام اسنوا

ظرفشویی ساخت برند ایرانی اسنوا که به ال جی تبدیل می گردد

ظرفشویی برند اسنوا که به ال جی تبدیل شده است

ظرفشویی ال جی تقلبی

ظرفشویی ال جی تقلبی

ظرفشویی خام اسنوا

ظرفشویی ساخت برند کره ای دوو که به ال جی و بوش تبدیل می گردد

ظرفشویی تقلبی بوش

ظرفشویی تقلبی ال جی

ظرفشویی خام دوو

ظرفشویی های برند دوو، از ظرفشویی های رده متوسط و نسبتا با کیفیت موجود در بازار می باشند، اما طبیعیست که کیفیت این ظرفشویی ها به ظرفشویی های دو برند با کیفیت و نام اشنای ال جی و بوش نرسد، بنابراین قیمت آنها نیز پایین تر می باشد.

از این رو بدل فروشان، از این موضوع سوء استفاده کرده و ظرفشویی های این کمپانی را همزمان به هر دو برند تبدیل نموده و به مشتریان خود عرضه می نمایند. توانایی که کمتر کارخانه ای در سطح جهان از آن برخوردار می باشد!!!

ظرفشویی ساخت برند بی نشان توربو که به ال جی تبدیل می گردد

ظرفشویی بدل ال جی

ظرفشویی بدل ال جی

ظرفشویی خام توربو

ظرفشویی خام توربو

ظرفشویی بالا از برند توربو می باشد، برندی که اصالت آن را نیز نمی توان یافت، حتی معلوم نیست که در کدام کارخانه و کدام کشور ساخته می شوند. با این حال بدل فروشان آن را تبدیل به برند های ال جی و … نموده و به فروش می رسانند.

با دقت در تصاویر بالا متوجه می گردید که حتی برچسب TURBO موجود بر روی ظرفشویی که متعلق به برند مبدا ( خام ) می باشد را جدا نکرده و از آن به عنوان مقاصد اقتصادی و به عنوان یکی از ویژگی های محصول استفاده می نمایند.

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.