نسل دوم از پردازنده‌ی آلفا 9 ال جی

پردازنده ی آلفا 9

پردازنده ی آلفا 9 نسل 2

پردازنده چیست؟

پردازنده یا CPU مهمترین قسمت هر دستگاه محاسباتی از جمله کامپیوتر، ماشین حساب و سایر گجت‌های هوشمند به حساب می آید. این قسمت وظیفه‌ی کنترل و انجام دستورالعمل های اجرایی دستگاه مربوطه را بر عهده می گیرد.

پردازنده‌ی تلویزیون چیست؟

همانطور که گفته شد مهمترین قسمت هر دستگاه محاسباتی و هوشمند پردازنده ی آن می باشد، در تلویزیون‌ها نیز مهمترین وظیفه یعنی پردازش تصاویر و مناسب ساختن آن جهت پخش بر روی نمایشگر را CPU انجام می دهد. CPU تلویزیون ها انواع و اقسام مختلفی داشته و بر اساس قدرتی که دارند تقسیم می شوند.

ساخت نسل دوم پردازنده های آلفا 9 توسط کمپانی ال جی دروازه ای بود به ورود این کمپانی به دنیایی هوشمند تر از تلویزیون های OLED!

پردازنده ی آلفا 9
پردازنده ی آلفا 9

تلویزیون های اولدی که در نمایشگاه CES سال 2019 معرفی شدند از قابلیت های هوشمند بسیار برجسته ای برخوردار می باشند که این کمپانی مجموعه ی آنها را AI ThinQ نامیده است. نامی تجاری که نشان از ترکیب این تلویزیون ها با هوش مصنوعی باشد.

تلویزیون های اولد که نماد قدرت وشاهکاری از کمپانی ال جی می باشند برای اولید بار در سال 2013 به بازار عرضه گردیدند، که از آن زمان تا به کنون گوی برتری در ساخت این نوع تلویزیون ها همواره در دستان کمپانی ال جی قرار داشته و علی رغم رقابت سختی که در بین کمپانی های ساخت تلویزیون وجود دارد، این کمپانی توانسته است که از مقام خود دفاع کرده و جایگاه را برای خود حفظ نماید.

قلب تپنده ی این نوع تلویزیون ها پردازنده ای قوی می باشد که همواره از آخرین تکنولوژی های پردازش تصویر برخوردار بوده و وظیفه ی بهبود کیفیت و نمایش تصاویر را بر عهده می گیرد. نسل دوم از این پردازنده که در همراه با جدیدترین مدل های اولد در نمایشگاه CES معرفی شد وظیفه ی کنترل قابلیت های هوشمند تلویزیون را برعهده می گیرد.

پردازش تصویر

این پردازنده ی 4 هسته ای به یک الگوریتم یادگیری عمیق مجهز شده است که همواره با شناخت شرایط محیط و همچنین محتوای منبع که از قبل یاد گرفته است، صدا و تصویری بهبود یافته و با کیفیت را ارائه می نماید. این الگوریتم میلیون ها و میلیاردها مطلب را به صورت کامل فراگرفته است و موارد گفته شده و همچنین پارامتر ها را با محتوای یادگرفته تطبیق داده و کیفیت محتوای پخش شده را چند برابر می نماید.

پردازش تصاویر محتوای پخش شده به وسیله ی الگوریتم های هوشمند پردازنده ی آلفا 9

این پردازنده با توجه به الگوریتم های یادگیری خود کیفیت تصاویر اصلی را تشخیص داده و تصاویر را به صورت فریم به فریم پردازش می نماید، سپس نویز آنها را کاهش داده و همچنین شارپنس را افزایشمی دهد و از تلخی و غیر قابل مفهوم بودن جزئیات تصویر می کاهد.و تصاویر را تا حد ممکن به تصاویر اصلی نزدیک می سازد.

همچنین سنسور روشنایی، هنور محیط را اندازه گرفته و این پردازنده نور صحنه ها را به صورت هوشمند تنظیم می نماید تا علارغم بهبود نور صحنه ها وضوح نیز افزایش پیدا کند.

بهبود روشنایی محتوای پخش شده به وسیله ی الگوریتم های هوشمند پردازنده ی آلفا 9

پردازش صدا

علاوه بر تمامی موارد بالا، این پردازنده بر روی کیفیت صداهای پخش شده نیز تاثیر می گذارد. به این صورت که جزئیات دقیق تری از صداها را به اسپیکر ها انتقال داده و همچنین تلویزیون را در ایجاد یک صدای فراگیر با 5.1 بلندگوی مجازی یاری می رساند. بدین ترتیب علاوه بر شنیدن جزئیاتی بیشتر و در عین حال صدایی بدون نویز، صدای اصلی محتوای مورد نظر را نیز به خوبی متوجه خواهید شد. بلندگوهای مجازی ساخته شده به وسیله ی تکنولوژی ایجاد صدای فراگیر به لطف الگوریتم های این پردازنده با محیط پیرامون تلویزیون تطبیق داده شده و صدای را با توجه به محیط و پارامتر های به دست آمده بهبود می بخشد.

پردازنده ی آلفا 9
پردازش صدای محتوای پخش شده به وسیله ی الگوریتم های هوشمند پردازنده ی آلفا 9

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.