تکنولوژی نانو سل ال جی چیست؟

تکنولوژی نانو سل
نمایشگر نانو سل

نانو سل یکی از جدیدترین تکنولوژی های استفاده شده در نمایشگر تلویزیون های ساخته شده توسط کمپانی ال جی می باشد که به منظور بهبود تصاویر و نمایش رنگ ها به بهترین نحو و شباهت هرچه بیشتر به واقعیت توسعه داده شده است.

نانو سل چگونه کار می کند

به لطف فناوری جدید و پیشرفته ی کمپانی ال جی در صفحه نمایش تلویزیون هایش که از ذراتی ریز برای حذف و فیلتر کردن نور های اضافه از صفحه نمایش تلویزیون ها استفاده می نماید، همواره رنگ هایی غنی و بی نظیر تر را از صفحه نمایش این تلویزیون ها خواهیم دید. 

تلویزیون های نانو سل نسبت به تلویزیون های معمولی، با زاویه ی دید گسترده تر، رنگ ها را به مراتب واضح تر و با نشاط تر نمایش می دهد. تا تمامی افراد خانواده بدون توجه به مکانی که در آن نشسته اند – چه روبروی تلویزیون و چه در زاویه ای بیش تر با تلویزیون – از تماشای رنگ هایی کامل لذت ببرند.

تکنولوژی نانو سل با تکنولوژی استفاده شده در تلویزیون های OLED ال جی کاملا متفاوت است، به این صورت که در تلویزیون های نانو سل، از ذرات کوچک نانو به منظور حذف نور های اضافه در نمایشگر های LCD استفاده می شود. 

توانایی جذب نور در این صفحه نمایش ها به این منظور است که صفحه نمایش همواره رنگ هایی  را نمایش می دهد که به رنگ های واقعی نزدیک تر می باشند، به عنوان مثال به جای رنگ قرمز، رنگ نارنجی را نمایش نمی دهند ویا … به عبارتی پایداری رنگ ها افزایش می یابد.

آیا تعویض تلویزیون به یک تلویزیون نانو سل ارزش دارد؟

اگر از تماشای تصاویری با رنگ های مرده و بی روح خسته شده اید، خرید تلویزیون نانو سل به شما توصیه می شود. مزایای این تلویزیون نسبت به تلویزیون های معمولی را می توان دردسته ی زیر جای داد:

  • نمایش تصاویر همانگونه که هستند حتی از زوایای بیشتر
  • نمایش رنگ ها به صورتی غنی تر و با وضوح بیشتر
  • رنگ هایی نزدیک تر به واقعیت
  • و همچنین قیمت مناسب تر نسبت به تلویزیون های OLED 

در عین حال تلویزیون های نانو سل ال جی علاوه بر نمایش تصاویر به شیوه ای حرفه ای و کاملا واقعی، از بهترین و جدیدترین تکنولوژی های صدا و تصویر و همچنین تکنولوژی هایی که این تلویزیون ها را کاملا هوشمند می نماید نیز بهره می گیرند که می توان این مزیت را نیز به دلایلی که خرید تلویزیون نانو سل را به صرفه و حتی ضروری سازد اضافه نمود. 

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.