فیلتر بهداشتی Hygiene Fresh

فیلتر بهداشتی hygiene fresh

در طول تاریخ بشر به فکر ذخیره ی مواد غذایی و نگهداری از آنها برای مدتی طولانی تر بوده است، اما قبل از اختراع سیستم های خنک کننده ی مکانیکی ( یخچال، سرد خانه و … )، مردم غذاهایشان را در برف و یخ نگه می داشتند، برف و یخ مورد نیاز یا در محل سکونت مردم پیدا می شد و یا برای دسترسی به آن باید به کوهستان‌ها می رفتند. رفته رفته روش های نگهداری از مواد غذایی بهبود یافته و انسان به فکر ساخت فضاهایی مخصوص نگهداری این مواد افتادند که از جمله‌ی آنها می توان به سرداب‌ها اشاره نمود.

تا اینکه برای اولین بار یخچالی مکانیکی در سال 1748 ساخته شد. از آن زمان تا به کنون یخچال‌ها دستخوش تغییراتی متعدد بوده‌اند که آنها را در امر نگهداری از مواد غذایی بهبود بخشیده است. کمپانی ال جی به عنوان یکی از برترین سازندگان لوازم خانگی در سطح خاورمیانه و جهان، به عنوان یکی از جدیدترین تکنولوژی‌های استفاده شده در یخچال‌ها، از تکنولوژی فیلتر Hygiene Fresh رو نمایی نمود.

فیلتر بهداشتی Hygiene Fresh

این فیلتر که فیلتری چند سطحی به منظور تمیز کردن هوای داخل یخچال و عاری ساختن آن از هر گونه باکتری و قارچ که موجب کاهش طول عمر مواد غذایی و فاسد شدن سریع تر آنها می شوند، در بیشتر یخچال‌های جدید این کمپانی مورد استفاده قرار گرفته است.

فیلتر بهداشتی Pure N Fresh چیست؟

هوای تازه می تواند مواد غذایی را تازه نگه داشته و مدت زمان استفاده از آنها را افزایش دهد. باکتری‌ها و سایر مواردی که باعث از بین رفتن مواد غذایی می شوند در داخل یخچال به وجود می آیند و به مرور زمان تعداد آنها افزایش می یابد.فیلتر های معمولی و قدیمی فقط تعداد محدودی از این موارد مضر را از بین می‌برند. اما طرز کار فیلتر Hygiene Fresh متفاوت می باشد.

این فیلتر به وسیله‌ی یک فن مکنده هوای داخل یخچال را به داخل فیلتر هدایت می نماید سپس فیلتر نیز به وسیله‌ی 4 لایه‌ی مجزا و به صورت زیر هوا را پاکیزه می سازد :

  • فیلتر اول گرد و غبار موجود در هوا را از بین می برد
  • فیلتر دوم تخم های قارچ موجود در هوا را گرفته و از بین می برد.
  • فیلتر سوم نیز باکتری ها را از بین می برد
  • و در آخر فیلتر چهارم نیز بوی بد ناشی از مواد غذایی را از بین می برد.

این فیلتر شامل یک مرحله‌ی پنجم به اسم لامپ فرابنفش نیز می باشد که به منظور تسریع عملیات فیلتر و ضدعفونی کردن هوا تعبیه شده است.

سپس در آخر هوای ضدعفونی شده از طریق خروجی های متعدد تعبیه شده بر روی بدنه‌ی یخچال به داخل هدایت می شود.

این فیلتر چرخه ای را تشکیل می هد که به صورت مداوم هوای یخچال را به داخل فیلتر انتقال داده و هوای تمیز را به داخل یخچال هدایت می نماید. به صورتی که می تواند در کمتر از 15 دقیقه هوای داخل را تا حدود 99.999% از باکتری، قارچ و بوهای نا مطبوع عاری ساز، این در حالیست که فیلتر‌های استفاده شده توسط رقبای کمپانی ال جی علی رغم اینکه نتایج ضعیف تری را از خود نشان می دهند، در مدت زمان طولانی تری این کار را انجام می دهند.

فیلتر Hygiene Fresh را می توانید به صورت دستی خاموش و روشن کرده و یا آن را بر روی حالت اتوماتیک تنظیم نمایید.

پاسخ به دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.